Firma POWERSOFT powstała w roku 2008. Na początku swojej działalności zajmowaliśmy się głównie rozwojem oprogramowania. Działaliśmy jako firma outsourcingowa. Projekty realizowane przez nas dotyczyły głownie nowoczenych rozwiązań telekomunikacyjnych. Zakres naszych pracy obejmował projektowane i rozwijanie systemów "zagnieżdżonych" W tym czasie głównym partnerem była firma SIEMENS z siedzibą w Greifswaldzie a zlecenia dotyczył technologi wąskopasmowych.
Z biegiem czasu firma dostawała kolejne zlecenia w tej dziedzinie , uczestniczyła w realizacji znanych i cenionych na rynkach światowych produktów firmy SIEMENS ( FASTLINK 9, FASTLINK 10, HiX5200, IP-DSLAM). W ramach tej współpracy zajmowaliśmy się również koordynacją projektów.

Z upływem czasu, firma zwiększyła swój udział na runku polskim. Widząc zapotrzebowanie rożnych dziedzin gospodarki na informatyzację, zaczęliśmy świadczyć usługi w tym zakresie. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla firm, w zakresie sprzętu komputerowego, multimedialnego jak i szerokiego zakresu oprogramowania. Webowe rozwiązanie oferowane przez naszą firmę cieszą się dużym uznaniem. Pozwalają one naszym klientom na swobodę działania, jak i pełną mobilność.

W roku 2004 połączyliśmy się z Zakładem ELEKTROINSTALACYJNYM Roman Łącki. W tym momencie rozszerzyliśmy zakres swoich usług o usługi elektryczne. Do naszej oferty weszły wszelkie usługi związane z instalacjami NN i SN. W momencie połączenia Zakład ELKTROINSTALACYJNY posiadał bogaty portfel zrealizowanych zleceń oraz klientów. Podczas swej działalności wykonał wiele usług standardowych, jak i specjalistycznych. Obecnie nasza firma oferuje bogaty zestaw usług elektrycznych i elektroinstalacyjnych. Usługi te wykonywane są na bardzo wysokim poziome merytorycznym, zgodnie z obowiązującymi normami i przystępnymi cenami. Obserwując rosnące zainteresowanie usługami naszej firmy w branży elektrycznej, identyfikujemy ten rodzaj działalności jako jeden z głównych obszarów naszej działalności. Nieustanie inwestujemy w nowe technologie w celu podniesienia zakresu usług elektrycznych, jakości, jak i obniżenia cen usług. Daliśmy się poznać jako solidny, i terminowy wykonawca. Docenieni zostaliśmy jako solidny podwykonawca , szczególnie w niestandardowych zleceniach.